Opis
Raste kao razgranat žbunić sa puno izdanaka koji se granaju. U prirodi biljka-grmić može da naraste do visine od oko 20-30 cm a do prečnika i do 1 metra. Pojedine grane mogu biti debljine od oko 4-6 cm. Bodlje koje se nalaze na biljci su u stvari ostaci drški sterilnih cvetova. Cvetići koji su precvetali ili se oprašili i pretvorili u plodove, odpadaju zajedno sa drškom.
Biljke koje mi gajimo rastu malo drugačije nego one u prirodi a to zavisi od uslova kakve im omogućimo. Najčešće su pojedine grane tanje (do oko 3cm) i duže.
Gajenje. Zemlja veoma propusna, najbolje neutralna ili slabo kisela. Od proleća do jeseni toplo i puno svetla, Najbolje je mesto sa prepodnevnim suncem ili sunčano ali malo seniti u najtoplijem delu dana. Zalivati redovno posle prosušene zemlje u saksiji. Razmak i količina vode kod zalivanja zavisi od toplog vremena, veličine saksije, veličine korenovog sistema, sastava zemlje i veličine biljke. Ako niste sigurni da li zaliti ili ne bolje ne zaliti jer bolje podnosi suvu zemju nego mokru.
Zimi biljku smestiti na sto svetlije mesto i ako je moguće (kao i sve euphorbije) na malo toplije (10-15°C) tada uz ređe i blaže zalivanje. Moje biljke zimuju u stakleniku zajedno sa kaktusima na temp. oko 5-10°C i bez zalivanja u najhladnijem periodu zime.
Razmnožava se reznicama i semenom.
Napomena. Kao i sve euforbije tako i ova prilikom povrede ili rezanja pelcera za razmnožavanje izlučuje gust beli sok koji je otrovan, posebno za oči, sluzokožu i kožu. Zbog toga pazite prilikom rada sa euforbijama a posebno treba paziti da deci ove biljke ne budu nadohvat ruke.